Jdi na obsah Jdi na menu
 

Coursing Vrchotovy Janovice 8.6.2008

16. 6. 2008

Fotky naší Arwen jsem úplnou náhodou našla na webu www.doubleblond.rajce.net kam je dala Bára, která má zlaťáka a rotvajelrku - ty najdete na http://sushi-sofi.unas.cz . Bylo mi dovoleno si fotky půjčit a tak si můžete prohlédnout ZDE, kde jsou i s fotkama ode mě a Katky.

Katka je zlatíčko a vytáhla nás po kvalitním spánku po svatebním veselí na trénink coursingu. Pořádalo to ČKRR, takže ridgeback kam se podíváš, ale byl tam k vidění i československý vlčák, bearded colie, kříženci, thajský ridgeback, zlatý retrívr...

Obrazek

Ráno nebylo kam spěchat, v klidu jsem se mohla i s Arwen vyspat, sbalit to nejnutnější na coursing a čekat na místě srazu, tam mě vyzvedla Katka s Markem a Citou. Cesta utekla celkem rychle a zbývalo najít louku...měl tam být střapeček, ale ten nejspíš vítr shodil. No, přijeli jsme chvilku po konci prezentaci, zaplatili jsme si dva běhy a šli jsme čekat do stínu k autu. Arwen už začala běsnit, takže jsem jí přivázala dál do lesíka, kde si mohla štěkat, jak chtěla a nikoho tím moc nerušila. Je to holt maniak a já si na to budu muset zvyknout.

Obrazek

Netrvalo dlouho a byli jsme volání na dráhu. U ČKRR se běhá na nekonečném navijáku. Jde to tím pádem dost rychle, i když hrozí, že se hafani o lanko poraní. Citka běžela krásně. Arwenka sice taky, ale v polovině dráhy si lanko vyškubla z vodítek a tím pádem ulovila střapeček a začala ho mordovat mnohem dříve než měla. Když jsem to viděla, makala jsem k ní, aby aspoň něco z toho střapečku zbylo. Katka to od auta měla blíž, tak odchytla ona a nějakou dobu posilovala. Ono udržet Arwen na coursingu není nic s medem. Dráha byla poměrně náročná, ale Arwen jí úspěšně doběhla a mohla se ještě jednou zakousnout.

Obrazek

Šlo se zase čekat a pak se mohlo běhat. Katka si vyžádala dva solo běhy, takže i ten druhý běžela Cita sama. Aspoň si to užila na 100%. Jen pan "Startér" nějak zapomněl povědět, že Katka může Citu vypustit a tím pádem si Cita o dost dráhu zkrátila, nebo't střapec viděla daleko před sebou a nekopírovala dráhu, ale nadbíhala mu.

Arwen jsem chtěla dát běham s někým. Jen vám teda můžu říct, že se dost blbě hledá partner pro pitbula :-D Našel se ovšem odvážný jedinec, bohužel jméno si nepamtuji. Arwen si s psem RR zaběhala krásnou trať v obráceném směru a dokonce jí nechal se zakousnout, ovšem až po něm.

Obrazek

Pro neunavné hafany byly připraveny třetí kola běhů. Přihlásili se a zaplatili ho téměř všichni. Cita běžela s Adorem od řeky Novohrádky a k Arwence se taky našel jeden odvážný ridgeback, co rád běhá s holčičkama, které ho nechtějí sežrat. Byla jsem sice na pochybách, zda mám nechat Arwen ten třetí běh běžet, byla už celkem kaput, ale zájem o střapec u ní nespadl, tak běžela. Bylo to jen tak tak, abychom odjeli před druhou hodinou. Ve dvě se totiž uzavírala silnice na Prahu.

Obrazek

Před doražením do domovů jsem se stavili v Madle na pozdní oběd. Obě holky si lehli pod stůl a byli očividně rádi, že se už nikam nemusí a že si můžou na chvilku schrupnout.

Byla to skvělá, pohodová neděle. Doufám, že brzo bude další trénink.